+420 605 563 467

Aktuální kurz zlata

Aktuální kurz

Novinky

20.05. 2024

Nejvyšší poptávka po zlatě ze strany centrálních bank v historii vytlačila ceny zlata na nová maxima.

Centrální banky v prvním čtvrtletí letošního roku přikoupily 289,7 tun zlata, což bylo opět nejvíce v historii. Nákupy tak překonaly doposud historicky nejvyšší nákupy z 1. čtvrtletí roku 2023.

Více

Zlaté spoření

Boříme představu, že je investování do zlata jen pro vyvolené. Každý totiž může zajistit sebe i své blízké výnosným, dostupným a hlavně bezpečným Zlatým spořením. V případě zájmu nás kontaktujte na tel. 605 563 467.

Spočítejte si, kolik jste si mohli naspořit za posledních 10 let

Kolik byste měsíčně uložili?

Spočítat
Celkový vklad za 10 let spoření
Spořicí účet
úrok 2 % p.a.
nominální hodnota peněz
Váš aktuální zůstatek na účtu, v němž je zohledněna srážková daň v výši 15 % z výnosů z úroku. Nejsou zohledněny běžně účtované poplatky bank.
reálná hodnota peněz
Reálná hodnota peněz = nominální hodnota peněz – míra inflace. Tato hodnota reflektuje kupní sílu peněz v čase, v našem případě po uplynutí 10-ti let. Díky inflaci (všeobecnému zvýšení cenové hladiny) se snižuje kupní síla peněz – 100 Kč dnes při roční míře inflace ve výši 4 % bude mít za rok reálnou hodnotu 96 Kč.
Spoření s příspěvkem státu
úrok 2 % p.a.
státní příspěvek
nominální hodnota peněz
Váš aktuální zůstatek na účtu, v němž je zohledněna srážková daň v výši 15 % z výnosů z úroku. Nejsou zohledněny běžně účtované poplatky bank.
reálná hodnota peněz
Reálná hodnota peněz = nominální hodnota peněz – míra inflace. Tato hodnota reflektuje kupní sílu peněz v čase, v našem případě po uplynutí 10-ti let. Díky inflaci (všeobecnému zvýšení cenové hladiny) se snižuje kupní síla peněz – 100 Kč dnes při roční míře inflace ve výši 4 % bude mít za rok reálnou hodnotu 96 Kč.
Zlaté spoření
množství nakoupeného zlata: g
poplatek: (5 % z cílové částky)
Výhodný nákup, přepravu, bezpečné skladování zlata a řadu dalších služeb nemaskujeme do dražších ceníků, měsíčních poplatků apod. – při zahájení spoření do zlata proto zaplatíte pouze jednorázový poplatek ve výši 5% z cílové částky. Jakmile je poplatek zaplacený, víte, že už se nemusíte starat o žádné další výdaje.
nominální hodnota zlata
Vaše aktuální hodnota zlata odrážející jeho tržní hodnotu, v níž je zohledněn poplatek v hodnotě 5 % z cílové částky. Investiční zlato je osvobozeno od DPH i srážkové daně z výnosů.
reálná hodnota zlata
Reálná hodnota zlata = nominální hodnota zlata – míra inflace. Tato hodnota reflektuje hodnotu zlata v čase, v našem případě po uplynutí 10-ti let. Díky inflaci (všeobecnému zvýšení cenové hladiny) se snižuje reálná cena zlata – zlato v hodnotě 100 Kč dnes při roční míře inflace ve výši 4 % bude mít za rok reálnou hodnotu 96 Kč, za předpokladu nezměněné ceny zlata za rok.

Pokud byste se rozhodli pro Zlaté spoření již před 10 lety, zhodnotili byste své peníze za celou dobu spoření o % a dnes byste byli vlastníky zlata v hodnotě .

Výsledky minulé nezaručují výsledky budoucí. Srovnání je počítáno na základě reálných dat uznávaných autorit. Podívejte se na metodiku výpočtu.

 • Aktuální cena 1g cihličky: 2 092,51 Kč
 • Cena 1g při Zlatém spoření: 1 759,40 Kč

Zlato je vaše už od začátku

Žádné virtuální peníze – od začátku vlastníte fyzické zlato. Pokud budete chtít, rádi vám jej pošleme domů (jen pozor na zloděje).

Jasný a férový poplatek

Nic neskrýváme. Za výhodný nákup zlata nám náleží 5% provize z cílové částky.

Investujte, kdy a kolik chcete

Chcete spořit každý měsíc, nebo se na cílovou částku dostanete dvěma třemi platbami? Je to na vás.

Výhody Zlatého spoření

Mezi klienty neděláme rozdíly. Proto si investování se Zlatým spořením může dovolit téměř kdokoliv. Začínáme už na cílové částce 200 000 Kč.

Získejte 120 % zlata za 100 % ceny

„Dobře, zlato je výhodná investice – ale nakoupím si ho sám bez prostředníka a ušetřím na 5% poplatku!“

Napadlo vás to taky?1

Pak ale zvažte další výhody, které získáte u nakupzlato.cz:

 • Zlato nakupujeme ve velkém. Proto máme mnohem výhodnější ceny, než je na trhu běžné. Za své peníze dostanete až o 20 % zlata více, než kdybyste zlato nakupovali sami. Už teď máte 5% poplatek dávno zpět.
 • Získáte jistotu, že vás nikdo nenapálí. Obchodovat se zlatem totiž není žádná legrace, potřebujete k němu hodně licencí a certifikátů. Zlato odebíráme výhradně od prestižní švýcarské odlévárny Argor Heraeus. Buďte si jistí, že toto zlato prodáte kdykoliv a kdekoliv.
 • Spěte dál v klidu a beze strachu – zlato bezpečně uskladníme za vás. Veškeré zásoby zlata necháváme každý rok kontrolovat notářem a nezávislým auditorem.

Kromě toho nabízíme všem svým klientům ještě jednu bonusovou službu.

Do svého Zlatého spoření můžete přispívat i svým starým a nevyužitým zlomkovým zlatem.

Jak to funguje? Vy nám dáte zlaté zuby, poškozené zlato nebo třeba nepotřebné šperky a my je převedeme nalikvidní a hodnotné zlaté slitky.


Zlato Arrow Cihly


100% kontrola nad investicí

Ihned po založení Zlatého spoření vám zpřístupníme informační systém, ve kterém najdete veškeré údaje, které potřebuje mít každý investor dostupné 24 hodin denně:

 • Aktuální stav účtu
 • Podrobné informace o všech platbách
 • Nově zakoupené gramáže a slitky
 • Aktuální ceníky a pohyby zboží

Zlato - bezpečná investice, která vynáší


Graf Neprodáváme vítr. Zlato je solidní investicí, která si dlouhodobě drží svou hodnotu.

Od roku 1933 stoupla cena zlata více než 50x bez ohledu na války, krize či změny vlád.

Očekáváte ještě vyšší výnos nad cenu zlata?

Pak byste mohli zařadit do svého portfolia pečlivě vybrané sběratelské mince. Cena některých mincí roste, i když cena zlata klesá. Cena takových mincí není závislá na ceně zlata, ale jejich cenu určuje numismatický trh. Máme velké zkušenosti v tomto oboru a dokážeme Vám doporučit a dodat atraktivní mince od všech významných mincoven z celého světa.

Některé mince se dlouhodobě vyplatí víc než cihlička. Jejich hodnota totiž roste mnohem rychleji než cena samotného kovu. Aby se Vám investice do mincí maximálně zhodnotila, dbejte především na to, abyste pořídili minci, která splňuji tato kritéria:

 • Vydal ji světoznámý a oblíbený emitent.
 • Mince patří do atraktivní sběratelské série a je po ní zvýšená poptávka.
 • Provedení je v nejvyšší mincovní kvalitě Proof nebo Antique finish.
 • Mince je vyrobena v nízké lilitaci.


Garantujeme odkup vašeho zlata

Pečlivě hlídáme, aby bylo vaše zlaté investiční portfolio maximálně likvidní, a nakupujeme do něj rovnoměrně jak menší slitky, tak větší cihličky.


Argor Heraeaus


Proč?

Dvacet pětigramových slitků totiž většinou prodáte rychleji a výhodněji, než jeden stogramový.

Své investiční zlato ale výhodně prodáte kdykoliv.

Všem klientům totiž garantujeme odkup veškerého zlata a dalších drahých kovů, které u nás nakoupili, za nejvýhodnějších podmínek.

Udělejte první krok k zajištění své budoucnosti ještě dnes! Klikněte na tlačítko níže, nastavte si nezávazný spořicí plán a zanechte nám svůj kontakt. Ozveme se vám a obratem navrhneme Zlaté spoření vám na míru.


Zlaté Senior Konto

Když jsme na začátku roku připravovali speciální Zlaté spoření pro seniory, nečekali jsme, jaká zlatá horečka se rozpoutá. Na vaše četná přání proto Zlaté Senior konto znovu otevíráme - a tentokrát již napořád!

Klienti od 55 let věku mají šanci sjednat si spoření Zlaté Senior konto se sníženou cílovou částkou 100 000 Kč a vstupním poplatkem 5 000 Kč.

Spoření si snadno nastavíte v nezávazné objednávce, rádi vám také pomůžeme v některé z 50 kanceláří nebo kontaktujte přímo naši centrálu na tel. 605 563 467.