+420 605 563 467

Aktuální kurz zlata

Aktuální kurz

Novinky

20.05. 2024

Nejvyšší poptávka po zlatě ze strany centrálních bank v historii vytlačila ceny zlata na nová maxima.

Centrální banky v prvním čtvrtletí letošního roku přikoupily 289,7 tun zlata, což bylo opět nejvíce v historii. Nákupy tak překonaly doposud historicky nejvyšší nákupy z 1. čtvrtletí roku 2023.

Více

Proč zlato?

Proč zlato?

Protože představuje bezpečí i jistotu. Lidé zlatu důvěřují už několik tisíc let a tak silné pouto těžko něco naruší. I dnes do něj běžně ukládají své rezervy všechny nejvýznamnější státy a banky na světě. Vy můžete také – investice do zlata je totiž dostupná skutečně každému! Přesvědčte se sami.


Znáte ho

Na rozdíl od palladia nebo barelu surové ropy jste zlato určitě už někdy v životě viděli na vlastní oči a zřejmě tušíte, kde ho můžete koupit či prodat. Možná ho máte doma v podobě nejrůznějších šperků nebo zlomkového zlata, a určitě díky němu správně funguje procesor Vašeho počítače.


Je dostupné každému

Nemusíte být bohatí, abyste mohli investovat do zlata. Zlaté spoření nabízí každému příležitost, jak si postupně odkládat své prostředky do zlata a chránit je tak před ztrátou hodnoty – spořit si můžete již od 1 000,- Kč měsíčně. Jen za posledních 10 let jste takto mohli i při běžném spoření do zlata svoje úspory zhodnotit až o třetinu.

Našim klientům navíc nabízíme výhodný výkup zlomkového zlata (staré, nepoužívané nebo poškozené zlaté šperky různých ryzostí) až o 30% výhodněji než v kterémkoli jiném zlatnictví.


Spočítejte si, kolik jste již mohli naspořit


Výhodná komodita

Zlato si vzalo to nejlepší z hmotných i finančních produktů. Podobně jako nemovitosti nebo umělecká díla neztrácí svou hodnotu, ale zároveň je snadno a rychle zpeněžitelné. Vlastnictví fyzických slitků vám navíc dává možnost vzít své zlato s sebou kamkoli chcete. Zatímco česká koruna nemusí platit vždy a všude, zlatem zaplatíte kdekoli na světě.


Vysoké zhodnocení

Od počátku 20. století do současnosti se cena zlata zvýšila více než 75násobně, největšího zhodnocení však tento drahý kov dosáhl v posledních 20 letech – z 323 dolarů za troyskou unci až k současným 1200 USD. Cena zlata přesáhla v roce 2011 dokonce hranici 1920 USD. Po několikaleté korekci jsou ceny drahých kovů na velmi atraktivních hodnotách pro všechny, kteří chtějí tento druh majetku zařadit do svého portfolia. Podle odborníků by cena zlata a stříbra měla v příštích letech opět růst.

Jak to?


Zásoby zlata jsou omezené a současné technologie umožňují těžbu jen po následujících 20 let. Velice brzy se proto může stát, že zlato bude ještě vzácnější komoditou než dnes. Rostoucí inflace, která neustále snižuje hodnotu peněz, také výrazně přispívá k dalšímu růstu ceny zlata.Neplatíte žádnou daň

Investiční zlato je - na rozdíl od diamantů, stříbra i dalších drahých kovů - osvobozeno od daně. Nejen, že při jeho nákupu ani prodeji nemusíte platit 21% DPH, vyhnete se také 15% srážkové dani, která je uvalena na všechny úroky u finančních produktů (např. spořicí účty nebo spoření se státním příspěvkem).


Peníze neustále ztrácejí svou hodnotu

Díky inflaci ztratila česká koruna od svého vzniku v roce 1993 více než 65% své hodnoty – a dokud budou centrální banky ve velké míře tisknout nové peníze tak, jak je tomu v posledních 5-ti letech, můžete si být jistí postupnou ztrátou kupní síly peněz obecně, nejen české koruny. Ačkoli ani zlato negarantuje neustále výnos, máte jistotu, že při držení hotovosti budete za rok zase o něco chudší. Např. pokud jste si v roce 2012 uložili své peníze na spořicí účet s úrokem nižším než 3,3% (výše roční inflace), reálně jste prodělali.

inflace 65

Existují i jiné příklady. Na historických datech se nejlépe ukazuje, jak klesala kupní síla peněz – a rostla cena zlata. V roce 1913, těsně před první světovou válkou, jste si jednu troyskou unci (31,1g) zlata mohli pořídit za necelých 21 dolarů. Dnes, o 100 let později, se cena zlata pohybuje již kolem 1500 - 1700 dolarů. (zdroj: kitco.com)

I přes výraznou korekci ceny zlata v posledních 10-ti letech je z dlouhodobého hlediska ukládání části úspor do zlata atraktivní a především bezpečné rozhodnutí. Efekt a rozdíl si s námi můžete rychle spočítat.

Z výše uvedeného je zřejmé, že investice do zlata přináší jistotu v dlouhém časovém horizontu. Peníze, které do zlata uložíte, tak s uplynulým časem neztrácí svou reálnou hodnotu.


Nechudněte, když nemusíte

Nejlepším řešením je rozdělit své úspory mezi finanční i hmotné produkty. Jenže pokud disponujete pouze jedním z těchto druhů investic, zvolili jste špatnou strategii. Máte-li už několik finančních produktů, je zřejmě nejvyšší čas začít se věnovat těm hmotným.


Existuje mnoho možností jak a do čeho svoje úspory uložit, velká část z nich však nemusí být tak výhodná, jak se na první pohled může zdát. Proto jsme pro Vás připravili kalkulačku, která Vám pomůže porovnat několik produktů na trhu a najít tak odpověď na zdánlivě jednoduchou otázku – jak si správně spořit?

Pokud máte zájem o investici do drahých kovů a osobní přístup, volejte na číslo 777 550 990. Rádi se Vám budeme individuálně věnovat.