+420 605 563 467

Aktuální kurz zlata

Aktuální kurz

Novinky

20.05. 2024

Nejvyšší poptávka po zlatě ze strany centrálních bank v historii vytlačila ceny zlata na nová maxima.

Centrální banky v prvním čtvrtletí letošního roku přikoupily 289,7 tun zlata, což bylo opět nejvíce v historii. Nákupy tak překonaly doposud historicky nejvyšší nákupy z 1. čtvrtletí roku 2023.

Více

Dětské zlaté konto

Zajistěte svým dětem ty nejlepší podmínky pro úspěšný start do života

Založte jim vlastní Dětské zlaté konto a uchovejte tak reálnou hodnotu veškerých úspor, které na něj uložíte.

Už dávno neplatí, že investování do zlata je jen pro dospělé. Naopak.

Je to nejlepší způsob, jak zajistit budoucnost svých dětí. Zatímco u různých spoření přicházíte o peníze vinou inflace, zlato si hodnotu uchovává a jeho cena dlouhodobě roste.

Právě teď máte šanci zajistit, aby se z peněz na vysokou, na první samostatné bydlení nebo třeba na vysněnou cestu do Ameriky nestaly bezcenné papírky.

Ostatně, přesvědčte se během pár vteřin sami:

Spočítejte si, kolik jste si mohli naspořit za posledních 10 let

Kolik byste měsíčně uložili?

Spočítat
Celkový vklad za 10 let spoření
Spořicí účet
úrok 2 % p.a.
nominální hodnota peněz
Váš aktuální zůstatek na účtu, v němž je zohledněna srážková daň v výši 15 % z výnosů z úroku. Nejsou zohledněny běžně účtované poplatky bank.
reálná hodnota peněz
Reálná hodnota peněz = nominální hodnota peněz – míra inflace. Tato hodnota reflektuje kupní sílu peněz v čase, v našem případě po uplynutí 10-ti let. Díky inflaci (všeobecnému zvýšení cenové hladiny) se snižuje kupní síla peněz – 100 Kč dnes při roční míře inflace ve výši 4 % bude mít za rok reálnou hodnotu 96 Kč.
Spoření s příspěvkem státu
úrok 2 % p.a.
státní příspěvek
nominální hodnota peněz
Váš aktuální zůstatek na účtu, v němž je zohledněna srážková daň v výši 15 % z výnosů z úroku. Nejsou zohledněny běžně účtované poplatky bank.
reálná hodnota peněz
Reálná hodnota peněz = nominální hodnota peněz – míra inflace. Tato hodnota reflektuje kupní sílu peněz v čase, v našem případě po uplynutí 10-ti let. Díky inflaci (všeobecnému zvýšení cenové hladiny) se snižuje kupní síla peněz – 100 Kč dnes při roční míře inflace ve výši 4 % bude mít za rok reálnou hodnotu 96 Kč.
Zlaté spoření
množství nakoupeného zlata: g
poplatek: (5 % z cílové částky)
Výhodný nákup, přepravu, bezpečné skladování zlata a řadu dalších služeb nemaskujeme do dražších ceníků, měsíčních poplatků apod. – při zahájení spoření do zlata proto zaplatíte pouze jednorázový poplatek ve výši 5% z cílové částky. Jakmile je poplatek zaplacený, víte, že už se nemusíte starat o žádné další výdaje.
nominální hodnota zlata
Vaše aktuální hodnota zlata odrážející jeho tržní hodnotu, v níž je zohledněn poplatek v hodnotě 5 % z cílové částky. Investiční zlato je osvobozeno od DPH i srážkové daně z výnosů.
reálná hodnota zlata
Reálná hodnota zlata = nominální hodnota zlata – míra inflace. Tato hodnota reflektuje hodnotu zlata v čase, v našem případě po uplynutí 10-ti let. Díky inflaci (všeobecnému zvýšení cenové hladiny) se snižuje reálná cena zlata – zlato v hodnotě 100 Kč dnes při roční míře inflace ve výši 4 % bude mít za rok reálnou hodnotu 96 Kč, za předpokladu nezměněné ceny zlata za rok.
 

Pokud byste se rozhodli pro Dětské zlaté spoření již před 10 lety, zhodnotili byste své peníze za celou dobu spoření o % a dnes by byly Vaše děti vlastníky zlata v hodnotě .

Výsledky minulé nezaručují výsledky budoucí. Srovnání je počítáno na základě reálných dat uznávaných autorit. Podívejte se na metodiku výpočtu.

 • Aktuální cena 1g cihličky: 2 092,51 Kč
 • Cena 1g při Zlatém spoření: 1 759,40 Kč

Zlato je vaše už od začátku

Žádné virtuální peníze – od začátku vlastníte fyzické zlato. Pokud budete chtít, rádi vám jej pošleme domů (jen pozor na zloděje).

Jasný a férový poplatek

Nic neskrýváme. Za výhodný nákup zlata nám náleží 5% provize z cílové částky.

Investujte, kdy a kolik chcete

Chcete spořit každý měsíc, nebo se na cílovou částku dostanete dvěma třemi platbami? Je to na vás.

Výhody Dětského zlatého konta Zlatík

 • Na rozdíl od stavebního spoření dítěte dětské zlaté konto kdykoliv vyberete
  a nepotřebujete na to souhlas soudu.Teprve po 18. narozeninách přechází
  dispoziční právo na vaše dítě.
 • Vedení účtu je celou dobu zdarma, stejně jako online přístup
  k němu a každoroční výpis o stavu majetku.
 • Pokud u nás máte vlastní zlaté konto, zlaté konto pro své dítě
  založíte se sníženým poplatkem 1 000,- Kč
  a neplatíte tak standardní vstupní poplatek!
 • Dětské zlaté konto Zlatík můžete svému dítěti založit kdykoli před
  jeho 18. narozeninami, a to až na 20 let. Spoříte, jak často chcete a v libovolných částkách.
 • Garantujeme vám zpětný odkup zlata, ale když budete
  potřebovat, prodáte ho lehce i jinde. Zlato totiž odebíráme výhradně od prestižní švýcarské odlévárny Argor Heraeus.

Spořte i zlomkovým zlatem

Na zlaté konto můžete svému dítěti přispět i zlomkovým zlatem. Poškozené zlato, šperky či dokonce zlaté zuby od vás vykoupíme až o 30 % výhodněji než v kterémkoliv běžném zlatnictví a rovnou ho směníme za investiční zlato.

Zlato Arrow 2Investování do zlata - žádné daně navíc

O zisk ze zlatého spoření se s nikým nedělíte. Nákup investičního zlata je totiž osvobozený nejen od DPH, ale i od daně ze zisku.

Veškeré vydělané peníze tak zůstanou vašim dětem. A pokud by se cena zlata vyvíjela stejně jako v posledních 10 letech, dočkáte se velmi zajímavého zhodnocení Vaší investice.

Graf


Bonus pro členy Gold klubu

Při zakládání každého zlatého konta účtujeme jednorázový 5% vstupní poplatek z cílové částky. Pokrýváme z něj náklady na bezpečné sklady, audity, nákup zlata nebo třeba správu on-line systému, který je Vám neustále k dispozici.

Jinak už za celou dobu spoření neplatíte nic.

A protože nemáme rádi, když po nás někdo chce zaplatit jednou zaplacené, odpustíme vstupní poplatek za založení dětského zlatého konta Zlatík všem, kteří už u nás ve zlatě spoří.

Jednoduchá matematika: 1 standardní zlaté spoření + 1 dětské spoření = 1 poplatek.

Začněte pracovat na zajištění budoucnosti svých dětí ještě dnes a zanechte nám nezávazně svůj kontakt. Ozveme se vám a obratem navrhneme Dětské zlaté konto Zlatík vám i vašim dětem na míru.

Zájemci o zlaté konto Zlatík, volejte na +420 605 563 467, pište na info__at__nakupzlato.cz nebo rovnou vyplňte formulář níže.
 

Pokud máte zájem o založení účtu svým dětem, zašlete nám nezávazný požadavek. Náš obchodní zástupce s Vámi individuálně prokonzultuje Váš požadavek a možnosti spoření.

Pokud máte identifikaci poradce, napište PIN kód poradce z vizitky. Pokud nemáte PIN kód poradce zadejte prosím, nulu.