+420 605 563 467

Aktuální kurz zlata

Aktuální kurz

Novinky

13.12. 2023

Nový historický rekord ceny zlata!

Minulý týden jsme se dočkali nového rekordu ceny zlata, když cena poprvé překonala hranici 2.142,- USD/unci (47.900,- Kč).

Více

Evropa pokračuje v znehodnocování peněz. Investory může zachránit zlato

28.01.2015

Padající měna. To bude zřejmě hlavní znamení letošního roku. Vyplývá to nejen ze současného oslabování koruny i eura, ale také z nedávného rozhodnutí Evropské centrální banky o spuštění programu kvantitativního uvolňování. Banka totiž natiskne nové peníze, za které nakoupí státní dluhopisy zemí Evropské unie.

Dluhopisy plánuje banka kupovat od letošního března do září 2016. Měsíčně za ně utratí 60 miliard eur. Celkem tak do nich investuje přes bilion eur. Chce tím nastartovat inflaci i ekonomický růst a snížit nezaměstnanost.


Euro je na minimu a pokles má pokračovat

Inflace se podle Evropské centrální banky projeví hlavně ve druhém letošním pololetí. Hodnota eura přitom padá už několik posledních týdnů. A po volbách v Řecku, kdy v čele státu stanula levicová SYRIZA odmítající současná úsporná opatření, klesla dokonce na jedenáctileté minimum vůči dolaru.

Vše tak nasvědčuje tomu, že propad bude dál pokračovat. A nejen v zemích eurozóny. V posledních měsících tiskly nové peníze také například japonská, anglická, čínská, australská nebo ruská centrální banka. Znamená to znehodnocení spousty dalších měn.

Výjimkou nebude ani česká koruna. Potvrdil to už začátek roku, kdy The Wall Street Journal informoval, že koruna je nejvíc oslabující měnou světa.


Pravidelné investice ochrání i před inflací

Oslabování měny ale nahrává investicím do zlata a drahých kovů, které peníze před inflací ochrání nejlépe. Dlouhodobě by proto cena zlata měla výrazně růst, čemuž pomáhá i současné posilování dolaru. Snadno tak zachováte hodnotu investovaných peněz.

Zvlášť, pokud budete investovat pravidelně třeba pomocí Zlatého spoření. Průběžné nakupování zlata totiž pomáhá zhodnotit investice i v případech, že cena drahých kovů klesá.


Tip - chcete vědět více o zlatu, i o tom, jak ochránit své peníze? Přihlaste se na bezplatný on-line seminář

Ještě než se dostanete k číslům, která spolehlivost zlata potvrzují, máme krátkou poznámku: 2. února ve 20:30 pořádáme už podruhé bezplatný on-line seminář, kde se dozvíte třeba to, jak vám zlato pomůže zajistit vaši budoucnosti.

Připravovali jsme jej několik měsíců a vložili jsme do něj to nejlepší z know-how, které jsme za 13 let na trhu nasbírali. Koneckonců přesvědčte sami - podrobnosti i možnost přihlášení najdete na stránce www.skola-sporeni.cz.


Vyhodnocení investic potvrzují i statistiky

30 days graf

Potvrzují to i čísla z minulých čtyř let. Lidé, kteří zlato pravidelně kupovali, vydělali v české měně i přes pokles ceny v dolarech. Kurz české koruny k dolaru totiž klesl ještě víc než cena zlata. Čeští investoři díky tomu jen za loňský rok zhodnotili své peníze o 12 %.

Všechno ukazuje na to, že podobný scénář se bude opakovat i nyní. Jen s tím rozdílem, že se nedá čekat žádný zásadní pokles ceny zlata. Spíš naopak – jen od začátku roku stoupla cena za unci zhruba o 100 dolarů.

I proto se vyplatí začít do zlata investovat co nejdřív. Získáte tak lepší zajištění proti inflaci a šanci na vyšší zhodnocení svých peněz.

P.S.: A jestli chcete vědět víc (nejen) o tom, jak zlato ochrání vaše peníze, přihlaste se zdarma na náš on-line seminář na www.skola-sporeni.cz.