+420 605 563 467

Aktuální kurz zlata

Aktuální kurz

Novinky

23.03. 2022

Guvernér ČNB Jiří Rusnok nevyloučil inflaci 13-14%, sledujeme první příznaky stagflace.

Guvernér ČNB Jiří Rusnok prohlásil, že vyšší inflace potrvá déle, než ekonomové původně předpokládali. Meziroční růst spotřebitelských cen se v únoru vyšplhal na 11,1 %, na nejvyšší hodnotu od června 1998. Údaj ještě nezohledňuje dopady války na Ukrajině. Guvernér připustil, že inflace může vystoupat až na úrovně kolem 13% - 14% a že v tuzemské ekonomice sledujeme první příznaky stagflace.

Více

Úsporám je dobře v investičních mincích. Je ale třeba pečlivě vybírat

13.05.2021

Úsporám je dobře ve zlatých a stříbrných mincích. Kromě hodnoty kovu mají v sobě vyražený příběh a umění. Je ale třeba pečlivě vybírat. Napálit se je snadné.

Snažíme se pro vás vybírat nejlepší mince ze současné světové numismatiky. Podařilo se nám získat pro vás už spoustu skvělých kousků. Mince ze série "hudební legendy", "heraldická zvířata královny Alžběty" nebo i některé mince z lunárními motivy, hezky zhodnotily. Nemáme v nabídce na e-shopu 2.000 ks mincí, nemáme ambice mít největší e-shop. Nabízíme na našem e-shopu kvalitu! Vybíráme pečlivě a selektujeme. Moje filosofie je prostá: Co považuji za dobrou investiční příležitost a sám bych si koupil, to chci sehnat také pro vás. Co bych sám do své investiční sbírky nezařadil, to nedoporučím ani vám. O některých významných exponátech, které vlastní naši klienti, se můžete dočíst dokonce v médiích v tomto článku: ZDE.


Martin Kočica, majitel společnosti Finod s.r.o.