+420 605 563 467

Aktuální kurz zlata

Aktuální kurz

Novinky

19.09. 2018

Korekce na trhu drahých kovů.

Evropské makroekonomické údaje zklamaly nejvíce za šest let, akcie v únoru zasáhl největší jednodenní výprodej za poslední desetiletí, čínská ekonomika zpomaluje a v řadě zemí s rozvíjejícími se trhy se projevují vážné problémy. V Evropě bobtná politická krize kvůli migraci, která by mohla shodit novou německou vládu. V Itálii získala moc nová populistická vláda a Donald Trump se chystá vyhlásit obchodní válku snad celému světu. Přes toto všechno zažívá ale finanční svět nejklidnější období za poslední rok. Alespoň tomu napovídá cena zlata, která se propadla na nejnižší hodnotu za poslední rok.

Více

To nejlepší, co zaznělo na investičním semináři

20.11.2013

Přes 400 pozorných posluchačů zaznamenaly listopadové semináře o investování do drahých kovů v Praze a Brně. Výběr informací, které zde zazněly, a které by vám rozhodně neměly uniknout, teď přinášíme v exkluzivní reportáži.

Mít za přednášejícího Oldřicha Rejnuše, vysokoškolského profesora a experta na finanční trhy, je sázkou na jistotu.

Jak je jeho dobrým zvykem, ve skvěle připravené a poutavé přednášce odkryl mnoho podnětných myšlenek o současném stavu finančního trhu i o budoucích rizicích.

konference o zlat%C4%9B nakup-zlato.cz
Zapsali jsme si:

  • Při zajištění své budoucnosti nespoléhejte na nikoho, jen a pouze na sebe.
  • Namísto posílání úspor do fondů, pilířů či dluhopisů jednoznačně investujte do něčeho hmotného – nejlépe jednou za čas do nákupu zlaté cihličky.

Ani Martin Kočica, jednatel poradenské společnosti FINOD, se svou přednáškou nenechal zahanbit. Shrnul hlavní události na trhu drahých kovů v posledním roce, doporučil správnou skladbu rodinného investičního portfolia a upozornil, na co si dát pozor při nákupu drahých kovů.


Šest důvodů, proč odborníci doporučují investovat do zlata

Oba přednášející se shodli na jednom – pravidelně investovat alespoň část úspor do zlata a zajistit si tak jistější budoucnost. A své tvrzení samozřejmě patřičně podložili pádnými argumenty:

  1. Náklady na těžbu zlata se pohybují už jen 100 USD pod současnými cenami. Pokud cena zlata ještě oslabí, hrozí, že těžaři přestanou dodávat na trh nové zlato.
  2. FED (centrální bankovní systém USA) se rozhodl neukončit ani nijak neomezovat finanční stimuly v podobě QE (kvantitativní uvolňování) v USA, což i nadále podporuje cenu zlata i jiných aktiv.
  3. Hedgeové fondy zredukovaly v první polovině letošního roku pozice ve zlatě o 70 %. Co to znamená? Na trhu je díky tomu oproti loňsku méně kontraktů v „papírovém zlatě“, tudíž se snížilo riziko odprodejů.
  4. Většina světových prodejců fyzického zlata hlásí rekordní tržby. Nejvyšší poptávka pochází z Indie a Číny.
  5. Po dvouletém silném růstu akciových trhů se předpokládá významná korekce směrem dolů. Investoři budou vystupovat z pozic a opět upřednostňovat bezpečné a konzervativní produkty, jako je zlato. Poptávka po zlatu bude mít pozitivní vliv na růst ceny drahých kovů.
  6. Současné ceny zlata jsou velmi dobrou příležitostí pro dlouhodobou investici. Není však čas otálet.

Těšíme se na setkání na některém z příštích seminářů!konference o zlat%C4%9B nakup-zlato.cz 2 konference o zlat%C4%9B nakup-zlato.cz 2 konference o zlat%C4%9B nakup-zlato.cz 2 konference o zlat%C4%9B nakup-zlato.cz 2 konference o zlat%C4%9B nakup-zlato.cz konference o zlat%C4%9B nakup-zlato.cz