+420 605 563 467

Aktuální kurz zlata

Aktuální kurz

Novinky

16.05. 2021

Stříbro láká investory po desetiletí. Představujeme vám tři největší vlastníky stříbra v historii.

Stříbro je v hledáčku investorů už po mnoho desetiletí. Pro své vlastnosti, nenahraditelnost a významně převyšující poptávku nad nabídkou. Přinášíme vám pohled do historie. Představujeme tři největší vlastníky stříbra za uplynulých 50 let, kteří spekulovali na jeho cenový růst s cílem ovládnout trh a zbohatnout. Některým se to podařilo, jiní zbankrotovali.

Více

Tipy, jak a kdy investovat do zlata v roce 2016

25.01.2016

Klesající cena zlata v posledních měsících je tématem mnoha diskuzí v odborných kruzích. Jedna skupina ekonomů předpokládá další pokles a s tím spojené i posílení poptávky po tomto drahém kovu, jiná očekává výrazné oživení. Kdy je tedy ideální doba pro uložení úspor do zlata a zajištění budoucnosti? Dnes, stejně jako za půl roku. Stačí dodržet „Efekt průměrných nákladů“.


Předpokládaný vývoj ceny zlata v roce 2016

Cena investičního zlata klesala zejména koncem roku 2015. Podle analytičky Michaly Moravcové by tento příznivý trend pro investory měl vytrvat i začátkem roku 2016. Nevylučuje ani, že by hodnota zlata mohla dosáhnout hranice 900 USD za trojskou unci. Po takovémto dramatickém poklesu ale předpokládá obrat a opětovný růst. Mezi příčiny oživení cen zlata řadí hlavně posilování čínské ekonomiky.


Jednorázový nákup, nebo dlouhodobá investice?

Jednorázové vynaložení prostředků do zlata se doporučuje právě ve chvíli, kdy je cena tohoto drahého kovu na svém dně. Pokud ale vývoj kurzu nedokážete odhadnout, s jednorázovou investicí se vystavujete riziku. Jak ho jednoduše snížit, ubránit se výkyvům na investičním trhu a vydělat, i když ostatní prodělávají?


Nejbezpečnější způsob představuje pravidelné a dlouhodobé investování podle pravidla nazvaného „Efekt průměrných nákladů“ (Tzv. Cost Avarage Effect). Jakmile kurz zlata klesne, za svou investici získáte více podílů. Když vzroste, podílů je méně. Zároveň platí, že, že čím déle budete pravidelně investovat, tím bude efekt vyšší a riziko nižší.


Tip: Cena fyzického zlata se aktuálně pohybuje kolem 1100 dolarů. Ať už bude stoupat nebo klesat, investovat do něj se z dlouhodobého hlediska vyplatí. Jistotu zhodnocení úspor a zajištění se na budoucnost představuje hlavně pravidelný nákup po částech – bezpečná a dlouhodobá investice, okleštěná o nejrůznější výkyvy na trhu.Zdroj: http://zlato.kurzy.cz/zpravy/393433-video-zlato-a-komodity-letos-trh-dosedne-na-dno-cas-na-nakupy-se-blizi/