+420 605 563 467

Aktuální kurz zlata

Aktuální kurz

Novinky

19.09. 2018

Korekce na trhu drahých kovů.

Evropské makroekonomické údaje zklamaly nejvíce za šest let, akcie v únoru zasáhl největší jednodenní výprodej za poslední desetiletí, čínská ekonomika zpomaluje a v řadě zemí s rozvíjejícími se trhy se projevují vážné problémy. V Evropě bobtná politická krize kvůli migraci, která by mohla shodit novou německou vládu. V Itálii získala moc nová populistická vláda a Donald Trump se chystá vyhlásit obchodní válku snad celému světu. Přes toto všechno zažívá ale finanční svět nejklidnější období za poslední rok. Alespoň tomu napovídá cena zlata, která se propadla na nejnižší hodnotu za poslední rok.

Více

Po tržních otřesech se zlato jeví jako jedna z mála bezpečných investic

21.02.2016

V období kolapsu cen komodit, pádu akcií a všeobecných obav o kondici globální ekonomiky se zase začíná mluvit o žlutém drahém kovu jako investorské jistotě.


Začátek roku je ve znamení výrazného kolísání globálních akciových trhů. Cena ropy se na počátku ledna po prvé za 12 let propadla pod 30 dolarů za barel. Čínská ekonomika má co dělat, aby zklidnila vlastní volatilní akciový trh a nastartovala zpomalující ekonomiku. Zatím bezvýsledně. Investoři a tradeři na to samozřejmě reagují - cítí nejistotu a akcie padají. Během prvních dvou týdnů roku 2016 globální akcie ztratily 5 bilionů dolarů hodnoty.


Titulky ekonomických zpravodajských serverů hovoří v posledních dnech o „padání trhů a tržních otřesech“. Propady akciových indexů ale nejsou ničím ojedinělým. Loni globální akcie vymazaly přes 20 % hodnoty (víc než 14 bilionů). V reakci na to se investoři po celém světě uchylovali k bezpečnějším investicím – např. fyzickému zlatu.


„Zlato letos nabírá na hodnotě díky pověsti bezpečného útočiště (...),“ říká Kristýna Zahradníková z Patria Online. Jeho cena po dosažení šestiletého minima koncem roku 2015 letos opět stoupá.


K růstu ho vybudila hlavně zvýšená poptávka po bezpečných investicích v nedávné tržní bouři. Ta by v roce 2016 měla podle odhadů stoupnout o 5 % - hlavně díky čínským spotřebitelům. Ke zlatu jako uchovateli hodnoty se ale neuchyluje jenom Čína. Zlato nakupují i centrální banky a maloobchodníci, kteří chtějí sebe i svou rodinu zajistit na budoucnost.Zdroje:

http://zpravy.e15.cz/burzy-a-trhy/komodity/zlato-je-nejdrazsi-od-podzimu-letos-patri-k-investorskym-jistotam-1265899

http://www.patria.cz/zpravodajstvi/3105751/medvedi-letos-utoci-na-akciove-trhy.html

http://www.patria.cz/zpravodajstvi/3110899/zlato-stoupa-nad-1100-usd-stava-se-z-nej-bezpecny-pristav-posledni-instance.html