+420 605 563 467

Aktuální kurz zlata

Aktuální kurz

Novinky

23.03. 2022

Guvernér ČNB Jiří Rusnok nevyloučil inflaci 13-14%, sledujeme první příznaky stagflace.

Guvernér ČNB Jiří Rusnok prohlásil, že vyšší inflace potrvá déle, než ekonomové původně předpokládali. Meziroční růst spotřebitelských cen se v únoru vyšplhal na 11,1 %, na nejvyšší hodnotu od června 1998. Údaj ještě nezohledňuje dopady války na Ukrajině. Guvernér připustil, že inflace může vystoupat až na úrovně kolem 13% - 14% a že v tuzemské ekonomice sledujeme první příznaky stagflace.

Více

Panika na trzích sráží ceny dolů

13.03.2020

Z důvodu četných vládních opatření kvůli koronaviru a všudypřítomné paniky jsme svědky nejprudšího poklesu napříč všemi trhy za poslední roky. Některé burzy, i když pozastavily obchodování, nezabránily propadům a ztráty dosahují mnohdy i dvojciferných procentuálních hodnot za den.

Tato situace se týká také drahých kovů. Ceny zlata i stříbra vlivem pákových obchodů a nastavených stop lossů na burzách dnes padají. Cena zlata spadla dnes přes 4% a stříbra dokonce přes 7%. Dnešní hodnoty se prozatím zastavily u zlata na 1.560,- USD za unci a u stříbra na hodnotě 15,55 USD za unci. Poměr těchto dvou kovů se poprvé za 100 let vzájemně dostal přes hodnotu 1:100 (kolik si za jednu zlatou unci koupíte uncí stříbra) a překonal historický údaj z roku 1992!

Nevíme, kde až se pokles cen drahých kovů zastaví, ale víme, že podobné situace a panika na trzích přináší také nejlepší příležitosti k nákupu. Můžete zkusit počkat na nižší ceny. Na druhou stranu se může cena zase rychle zvednout a dobrý obchod utéct. Rozhodnutí je na každém z vás. Pokud budete potřebovat osobní konzultaci, kdykoliv se na nás neváhejte obrátit. Jsme tady pro vás k dispozici.