+420 605 563 467

Aktuální kurz zlata

Aktuální kurz

Novinky

20.05. 2024

Nejvyšší poptávka po zlatě ze strany centrálních bank v historii vytlačila ceny zlata na nová maxima.

Centrální banky v prvním čtvrtletí letošního roku přikoupily 289,7 tun zlata, což bylo opět nejvíce v historii. Nákupy tak překonaly doposud historicky nejvyšší nákupy z 1. čtvrtletí roku 2023.

Více

Co se to s těmi trhy děje? Čeká nás další rally na zlatě?

25.06.2017

jsme právě svědky něčeho výjimečného. Něčeho, co se ještě nikdy v minulosti nestalo. Za první 4 měsíce letošního roku napumpovalo pět největších západních centrálních bank na mezibankovní trhy 3,6 bil. USD. Tyto nově vytvořené peníze končí na akciových trzích a ty tak díky tomuto masivnímu stimulu neustále rostou. Všechny významné světové indexy hlásí neustále nová historická maxima. Ať už jsou to německý DAX nebo americké S&P, Nasdaq nebo Dow Jones.

Děje se něco šíleného. Místo toho, aby lidé nakupovali při poklesu a prodávali v růstu, kupují vysoko a doufají, že jim ještě akcie něco málo vynesou, než se zlomí zase dolů. Jen dvakrát v celé historii se stalo, že trhy rostly bez korekce nepřetržitě 6 let. Nyní jsme poprvé v historii už v osmém růstovém roce v řadě bez přerušení. Odborníci kroutí hlavou nad tím, jak vysoce rizikové investice někteří manažeři fondů stále ještě provádějí.

Co nás v brzké době čeká? Je vhodné nyní soustředit peníze do akcií a fondů? Nebo naopak vydělané peníze uklidit někam do bezpečí v podobě drahých kovů a jiných hmotných aktiv?

Podle indikátoru „commodities-to-stocks ratio“, čekají nyní na majitele zlata velmi slibné roky. Index porovnává cenu komodit s akciemi, konkrétně index S&P GSCI Commodity a cenu indexu S&P 500. Aktuální hodnota tohoto ukazatele je nyní na úrovních, kterých bylo dosaženo pouze dvakrát za posledních 47 let. V obou případech, kdy se ukazatel dostal na současnou hodnotu 1, přišel velmi silný růst ceny zlata a propad akciových trhů. Poprvé se to stalo v roce 1971 a cena zlata v následujících 5 letech vzrostla o 270 %. Podruhé bylo těchto hodnot na indikátoru dosaženo v roce 1999 a zlato následně rostlo v letech 1999 až 2007 o 190 %. Bude platit opět po 50 let prověřené pravidlo a dočkáme se v příštích letech další rally na zlatě?

V každém případě vám doporučujeme neměnit nic na své strategii. Tvořte si i nadále podle svých finančních možností formou mimořádných vkladů anebo formou pravidelných splátek svůj zlatý poklad, svoji bezpečnou budoucnost. Po dosažení cílové částky získáte na konci spoření od nás významné finanční zvýhodnění - svůj zlatý bonus. Čím dříve dospoříte, tím dříve svůj zlatý bonus získáte.

Investoři už peníze do zlata přesouvají. Poptávka po fyzickém zlatě roste a také roste objem majetku v celosvětově největším burzovně obchodovatelném zlatém fondu SPDR Gold Trust. Ten vzrostl od konce ledna do počátku června o více jak 6 % na 851 tun.

Věřím, že zlato má před sebou dobré roky. A pokud přijde po letech žní a radosti zase pár těžkých let, věřím, že vy budete díky našim "zlatým produktům" alespoň částečně zajištěni.

Pokud vás dnešní téma zaujalo, zvu vás na speciální webinář, který se koná v pondělí 26. 6. 2017 ve 20:30 hodin. Probereme výše uvedená fakta, grafy a vysvětlíme si, proč je tak důležité mít v budoucnu kousek svého zlata. Pokud vás zajímá, co nového se děje na trhu drahých kovů, čekám vás v pondělí na známém odkazu zde: http://www.skola-sporeni.cz/cs/seminar. Těším se na vás. Martin Kočica, jednatel společnosti.