+420 605 563 467

Aktuální kurz zlata

Aktuální kurz

Novinky

16.05. 2021

Stříbro láká investory po desetiletí. Představujeme vám tři největší vlastníky stříbra v historii.

Stříbro je v hledáčku investorů už po mnoho desetiletí. Pro své vlastnosti, nenahraditelnost a významně převyšující poptávku nad nabídkou. Přinášíme vám pohled do historie. Představujeme tři největší vlastníky stříbra za uplynulých 50 let, kteří spekulovali na jeho cenový růst s cílem ovládnout trh a zbohatnout. Některým se to podařilo, jiní zbankrotovali.

Více

Cena zlata pro české klienty o 7% levnější od svých maxim z poloviny května

22.06.2020

Pokud plánujete dokoupit drahé kovy do svého portfolia, máte k tomu příležitost. Česká měna se vrátila zpět k předpandemickým hodnotám a nákup zlata i stříbra je tak pro českého klienta o něco příjemnější.


Evidujeme zvýšenou poptávku po drahých kovech. Důvodem je příznivější cena zlata, která je nyní pro české klienty o 7% levnější. Aktuální cena zlata na spotovém trhu je v přepočtu 41.500 Kč za unci, oproti svému maximu z 15.5.2020, kdy dosahovala přes 44 700 Kč za unci. Důvodem nižší ceny je zpětné posílení české měny z březnového období největší pandemické paniky a kurzu 25,60 Kč za USD o téměř 2 Kč na 23,60 Kč. Obáváme se ale, že české měna více už nepředvede. Naopak spíše očekáváme opět její krátkodobé oslabení. Posílení české měny tak umožňuje nákup kovu v poklesu na příjemnějších hodnotách.

Dodávka zlatých slitků se na trhu již stabilizovala. Zboží dodáváme dle standardních podmínek i v běžných dodacích lhůtách. Kromě zlata prodáváme také stříbrné slitky, které jsou u většiny obchodníků stále nedostatkovým zbožím. V případě zájmu se obracejte na svého Finod poradce a nebo na naši centrálu. Všechno zboží najdete také na našem e-shopu