+420 605 563 467

Aktuální kurz zlata

Aktuální kurz

Novinky

16.05. 2021

Stříbro láká investory po desetiletí. Představujeme vám tři největší vlastníky stříbra v historii.

Stříbro je v hledáčku investorů už po mnoho desetiletí. Pro své vlastnosti, nenahraditelnost a významně převyšující poptávku nad nabídkou. Přinášíme vám pohled do historie. Představujeme tři největší vlastníky stříbra za uplynulých 50 let, kteří spekulovali na jeho cenový růst s cílem ovládnout trh a zbohatnout. Některým se to podařilo, jiní zbankrotovali.

Více

Cena zlata překonala 1800 USD za unci, stříbro vystoupalo o 60% za 4 měsíce.

09.07.2020

Cena zlata včera poprvé od listopadu 2011 vystoupala přes psychologickou hranici 1.800,- USD za troyskou unci a připsala si od počátku letošního roku už přes 18 %. Cenu zlata táhnou vzhůru nejistota na globálních trzích a nově narůstající případy koronaviru ve světě.

Cena zlata roste v poslední době bez ohledu na pozitivní či negativní náladu na trzích. K růstu ceny přispívá také snižování úroků centrálních bank a jejich stimulační opatření, kterými se snaží pomoci ekonomice překonat negativní dopady šíření koronaviru. Současné prostředí hraje zlatu do karet. Pro investory jsou v současné době akcie drahé a rizikové a vklady do bank nepřinášejí téměř žádné zhodnocení. Proto je zlato pro mnoho z nich ideální volbou. Pokud bude počet onemocnění koronavirem v USA pokračovat v růstu, přijde FED s dalšími opatřeními na podporu ekonomiky. To by mělo pomoci zlatu opět ještě k dalšímu růstu.

Podle analytiků Goldman Sachs se po proražení dlouho dobývané psychologické hranice 1.800,- USD za unci dočkáme už v příštím roce ceny 2.000,- USD za unci a zlato si připíše nové historické rekordy.

Cena zlata v české měně se pohybuje kolem hodnoty 42.500,- Kč za unci, což je 5 % pod svým historickým maximem z poloviny května letošního roku, kdy dosáhla hodnotu přes 44.600 Kč. Pokles ceny pro českého klienta způsobilo posílení české měny zpět k původním hodnotám po velkém oslabení koruny v březnu, v době největší paniky způsobené koronavirem. Stříbru se také dobře daří. Cena stříbra se od doby největšího propadu v polovině března, kdy spadla na 11,8 USD za unci, zvedla na dnešních 19,3 USD za unci a připsala si přes 60 % nárůst za necelé 4 měsíce.

Pokud máte zájem rozšířit své portfolio o drahé kovy nebo vzácné mince, můžete si je zakoupit v našem E-shopu. Kromě zlatých cihliček a mincí prodáváme stále bez omezení také stříbrné slitky o váze 1 kg.