+420 605 563 467

Aktuální kurz zlata

Aktuální kurz

Novinky

13.12. 2023

Nový historický rekord ceny zlata!

Minulý týden jsme se dočkali nového rekordu ceny zlata, když cena poprvé překonala hranici 2.142,- USD/unci (47.900,- Kč).

Více

Cena zlata překonala 1800 USD za unci, stříbro vystoupalo o 60% za 4 měsíce.

09.07.2020

Cena zlata včera poprvé od listopadu 2011 vystoupala přes psychologickou hranici 1.800,- USD za troyskou unci a připsala si od počátku letošního roku už přes 18 %. Cenu zlata táhnou vzhůru nejistota na globálních trzích a nově narůstající případy koronaviru ve světě.

Cena zlata roste v poslední době bez ohledu na pozitivní či negativní náladu na trzích. K růstu ceny přispívá také snižování úroků centrálních bank a jejich stimulační opatření, kterými se snaží pomoci ekonomice překonat negativní dopady šíření koronaviru. Současné prostředí hraje zlatu do karet. Pro investory jsou v současné době akcie drahé a rizikové a vklady do bank nepřinášejí téměř žádné zhodnocení. Proto je zlato pro mnoho z nich ideální volbou. Pokud bude počet onemocnění koronavirem v USA pokračovat v růstu, přijde FED s dalšími opatřeními na podporu ekonomiky. To by mělo pomoci zlatu opět ještě k dalšímu růstu.

Podle analytiků Goldman Sachs se po proražení dlouho dobývané psychologické hranice 1.800,- USD za unci dočkáme už v příštím roce ceny 2.000,- USD za unci a zlato si připíše nové historické rekordy.

Cena zlata v české měně se pohybuje kolem hodnoty 42.500,- Kč za unci, což je 5 % pod svým historickým maximem z poloviny května letošního roku, kdy dosáhla hodnotu přes 44.600 Kč. Pokles ceny pro českého klienta způsobilo posílení české měny zpět k původním hodnotám po velkém oslabení koruny v březnu, v době největší paniky způsobené koronavirem. Stříbru se také dobře daří. Cena stříbra se od doby největšího propadu v polovině března, kdy spadla na 11,8 USD za unci, zvedla na dnešních 19,3 USD za unci a připsala si přes 60 % nárůst za necelé 4 měsíce.

Pokud máte zájem rozšířit své portfolio o drahé kovy nebo vzácné mince, můžete si je zakoupit v našem E-shopu. Kromě zlatých cihliček a mincí prodáváme stále bez omezení také stříbrné slitky o váze 1 kg.