+420 605 563 467

Aktuální kurz zlata

Aktuální kurz

Novinky

13.12. 2023

Nový historický rekord ceny zlata!

Minulý týden jsme se dočkali nového rekordu ceny zlata, když cena poprvé překonala hranici 2.142,- USD/unci (47.900,- Kč).

Více

Bitcoin jako nové zlato? Dejte si pozor, varují analytici

30.10.2017

Jednoduchá cesta, jak zbohatnout! Nezmeškejte raketový růst bitcoinu! Takových sloganů je plný internet. Média novou kryptoměnu označují jako “nové zlato”. Odborníci ale varují, buďte obezřetní. Bitcoiny jsou náchylné k hackování, nestabilní a nevyzpytatelné. V držení své kupní síly je dlouhodobě stále nejlepší zlato.


Goldman Sachs: Bitcoin není nové zlato

Globální investiční bankovní společnost Goldman Sachs ve své zprávě pro investory varuje před označování kryptoměn jako “nové zlato”.

Charakteristika virtuální měny bitcioin podle odborníků z Goldman Sachs:

  • je náchylná ke zneužití a hackování (hlavně digitální peněženky, kam si bitcoiny ukládáte),
  • vyznačuje se vysoce volatilní, proměnlivou cenou (oproti zlatu je až 7x vyšší)
  • působí na něj silná regulatorní rizika,
  • má hodně konkurentů (existuje až 1 100 různých digitálních měn, přičemž podle odhadů analytiků až 80 % z nich zanikne).


Důvody pro zlato známé po desetiletí

Navzdory rostoucí popularitě bitcoinu, drahé kovy jsou stále relevantním investičním aktivem. Jejich využití není podle Golgman Sachs žádnou historickou náhodou: “(...) I nadále patří mezi nejlepší dlouhodobé uchovatele hodnoty ze známých prvků".
Zdroj:

https://www.cnbc.com/2017/10/19/bitcoin-is-not-the-new-gold-goldman-sachs-says.html http://www.kurzy.cz/zpravy/435306-drahe-kovy-jsou-lepsi-nez-virtualni-meny/