+420 605 563 467

Aktuální kurz zlata

Aktuální kurz

Novinky

15.04. 2014

Podvodníci se zlatem: Nabízejí zázračné zhodnocení a chtějí vysoké poplatky

Přestože je zlato dlouhodobě jednou z nejbezpečnějších investic, je s ním spojené i jedno riziko. Neseriózní obchodníci. Využívají toho, že zájem o zlato stoupá a snaží se z klientů rychle vytáhnout co nejvíce peněz. Poradíme vám na co si dát při investování do zlata pozor, a jak se podobným obchodníkům vyhnout.

Více

O nás

V současné době patříme mezi největší obchodníky s drahými kovy v ČR. Za rok 2012 obrat investic do drahých kovů dosáhl výše 300 miliónů Kč. Naši klienti se s námi rozhodli do zlata investovat celkově již více než 1,8 miliardy Kč.

Naše poslání

Našim posláním je dobře poradit a umožnit široké veřejnosti výhodně, bezpečně a spolehlivě pojistit svou budoucnost formou investice do zlata nebo jiného drahého kovu.

Zakládáme si na serióznosti, čestnosti, průhlednosti a splněných slibech. Investujeme do kvalitního vzdělávání naší obchodní sítě, abychom byli neustále schopni kvalifikovaně poradit a navrhnout vhodné produkty.

Budujeme síť profesionálních poradců a kontaktních míst na celém území České a Slovenské republik a zvyšujeme tak dostupnost našich služeb i ve vašem okolí.

Bezpečnost a garance pro naše klienty

Bezpečnost a garance pro naše klienty Trh se zlatem se začal potýkat s nedostatkem fyzického investičního zlata a mnoho klientů ani netuší, že jejich investice nejsou kryty fyzickými cihličkami. Této situaci nahrává skutečnost, že není nikým kontrolována skladová zásoba zlata investičních společností.

Abychom našim klientům dokázali, že jsou u nás jejich investice bezpečně uloženy v reálném zlatě, necháváme každoročně kontrolovat množství uskladněného zboží našich klientů nezávislou notářskou kanceláří. V roce 2013 provedla tuto kontrolu ještě navíc nezávislá auditorská kancelář.

Co nabízíme

Naše služby a produkty nabízí klientům na území České a Slovenské republiky několik set profesionálně vyškolených poradců a několik makléřských společností. Společně s obchodními partnery se nám podařilo otevřít již více než 50 kontaktních poboček. Spolupracujeme s celou řadou významných bank, pojišťoven a mezinárodních společností poskytujících finanční služby.

Produkty, služby

 • Zlaté spoření
 • Jednorázový nákup zlata
 • Výměna zlomkové zlata za investiční
 • Dětské zlaté konto Zlatík
 • Nezávislé finanční služby a poradenství v úvěrové, investiční nebo pojišťovací oblasti

Garant projektu

Garantem projektu nakupzlato.cz a nakupzlato.sk, jakož i obchodů s drahými kovy je česká finanční a poradenská společnost FINOD s.r.o. Společnost jsme založili v roce 2002 za účelem poskytování poradenství v oblasti finančních a investičních služeb. Od roku 2009 se specializujeme na poradenství a prodej drahých kovů.

Certifikáty, licence

Společnost FINOD s.r.o. je držitelem všech Osvědčení ČNB nebo ŽÚ, které ke své činnosti potřebuje:

 • Licence "pojišťovací makléř" udělenou MF ČR, č. j. 325/52414/2003
 • Registrace "investičního zprostředkovatele" vydané KCP ČR, č. j. 43/R/132/2004/1 (dnes ČNB)
 • Registrace na úřadu pro ochranu osobních údajů
 • Oprávnění poskytovat vzdělávání za účelem dosažení odborné způsobilosti č. j. 19354/001/03/S
 • Pojištění profesní odpovědnosti za škodu způsobenou z výkonu činnosti
 • Osvědčení o zápisu do registru pojišťovacích zprostředkovatelů dle zák. č. 38/2004 sb. (ČNB)

Management společnosti

Od samého začátku stojí v čele společnosti obchodní ředitel Martin Kočica, který společnost Finod založil a zúročil v ní své mnohaleté zkušenosti s finančním poradenstvím nabyté v zahraniční makléřské společnosti a účastí na několika úspěšných projektech.

O budování jména společnosti a projektu nakupzlato se stará marketingový ředitel Petr Meindlschmid.

Dodávky investičního zlata od našich dodavatelů a aktualizaci cen zlata podle aktuální vývoje na trhu se stará vedoucí obchodního oddělení Libor Skalský.

Napište přímo majiteli

Máte konkrétní dotaz nebo vzkaz pro samotného ředitele? Můžete mu zanechat vzkaz v tomto formuláři:

"Budu velice rád za každý váš podnět nebo dotaz týkající se projektu nakupzlato.cz nebo zlata obecně. Všechny vaše nápady a připomínky pečlivě zvážím a zapracuji ve svých budoucích rozhodnutích."

Martin Kočica
ředitel společnosti FINOD