+420 605 563 467

Aktuální kurz zlata

Aktuální kurz

Novinky

30.10. 2017

Bitcoin jako nové zlato? Dejte si pozor, varují analytici

Jednoduchá cesta, jak zbohatnout! Nezmeškejte raketový růst bitcoinu! Takových sloganů je plný internet. Média novou kryptoměnu označují jako “nové zlato”. Odborníci ale varují, buďte obezřetní. Bitcoiny jsou náchylné k hackování, nestabilní a nevyzpytatelné. V držení své kupní síly je dlouhodobě stále nejlepší zlato.

Více

O nás

V současné době patříme mezi největší obchodníky s drahými kovy v ČR. Za rok 2012 obrat investic do drahých kovů dosáhl výše 300 miliónů Kč. Naši klienti se s námi rozhodli do zlata investovat celkově již více než 1,8 miliardy Kč.

Naše poslání

Našim posláním je dobře poradit a umožnit tak široké veřejnosti výhodně, bezpečně a spolehlivě pojistit svou budoucnost formou investice do zlata nebo jiného drahého kovu.

Zakládáme si na serióznosti, čestnosti, průhlednosti a splněných slibech. Investujeme do kvalitního vzdělávání naší obchodní sítě, abychom byli neustále schopni kvalifikovaně poradit a navrhnout vhodné produkty.

Budujeme síť profesionálních poradců a kontaktních míst na celém území České republiky a Slovenska. Zvyšujeme tak dostupnost našich služeb i ve vašem okolí.

Bezpečnost a garance pro naše klienty

Bezpečnost a garance pro naše klienty Trh se zlatem se začal potýkat s nedostatkem fyzického investičního zlata a mnoho klientů investičních společností ani netuší, že jejich vklady nejsou kryty fyzickými slitky. Této situaci nahrává zejména skutečnost, že skladová zásoba zlata těchto společností není nikým kontrolována.

Abychom našim klientům dokázali, že jsou jejich investice bezpečně uloženy v reálném zlatě, necháváme každoročně kontrolovat množství uskladněných drahých kovů nezávislou notářskou kanceláří. V roce 2013 provedl tuto kontrolu navíc i nezávislý auditor.

Co nabízíme

Naše služby a produkty nabízí klientům na území České a Slovenské republiky stovky profesionálně vyškolených poradců a několik makléřských společností. Spolu s obchodními partnery se nám podařilo otevřít již více než 50 kontaktních poboček. Spolupracujeme s celou řadou významných bank, pojišťoven a mezinárodních společností poskytujících komplexní finanční služby.

Produkty, služby

 • Zlaté spoření
 • Jednorázový nákup zlata
 • Výměna zlomkové zlata za investiční
 • Dětské konto Zlatík
 • Nezávislé finanční služby a poradenství v úvěrové, investiční a pojišťovací oblasti

Garant projektu

Garantem projektu nakupzlato.cz a nakupzlato.sk, jakož i obchodů s drahými kovy je česká finanční a poradenská společnost FINOD s.r.o. Společnost jsme založili v roce 2002 za účelem poskytování poradenství v oblasti finančních a investičních služeb. Od roku 2009 se specializujeme na poradenství a prodej drahých kovů.

Certifikáty, licence

Společnost FINOD s.r.o. je držitelem všech Osvědčení ČNB a ŽÚ, které ke své činnosti potřebuje:

 • Licence "pojišťovací makléř" udělenou MF ČR, č. j. 325/52414/2003
 • Registrace "investičního zprostředkovatele" vydané KCP ČR, č. j. 43/R/132/2004/1 (dnes ČNB)
 • Registrace na úřadu pro ochranu osobních údajů
 • Oprávnění poskytovat vzdělávání za účelem dosažení odborné způsobilosti č. j. 19354/001/03/S
 • Pojištění profesní odpovědnosti za škodu způsobenou z výkonu činnosti
 • Osvědčení o zápisu do registru pojišťovacích zprostředkovatelů dle zák. č. 38/2004 sb. (ČNB)

Management společnosti

Od samého začátku stojí v čele společnosti obchodní ředitel Martin Kočica, který společnost Finod založil a zúročil v ní tak své mnohaleté zkušenosti s finančním poradenstvím nabyté v zahraniční makléřské společnosti a účastí na mnoha úspěšných projektech.

O budování jména společnosti a projektu nakupzlato se stará marketingový ředitel Petr Meindlschmid.

Dodávky investičního zlata od našich dodavatelů a aktualizaci cen podle aktuálního vývoje na trhu má v kompetenci vedoucí obchodního oddělení Libor Skalský.

Napište přímo majiteli

Máte konkrétní dotaz nebo vzkaz pro samotného ředitele? Můžete mu zanechat vzkaz v tomto formuláři:

"Budu velice rád za každý váš podnět nebo dotaz týkající se projektu nakupzlato.cz nebo zlata obecně. Všechny vaše nápady a připomínky pečlivě zvážím a zapracuji ve svých budoucích rozhodnutích."

Martin Kočica
ředitel společnosti FINOD